001 Чому КРОКС Інтернет ?

Доброго дня, шанувальники КРОКСу!
Перша публікація зразків запитань 10 липня на сайті fk-uran.com.ua .
Причини інтересу до Інтернет варіанту КРОКС.
5-тирічний досвід впровадження КРОКС вказує на інтерес значної частини учнів до гри. Не залишаються в стороні й вчителі, які відчули КРОКС з середини ( зігравши за столом з командою). І для поширення КРОКС є дві проблеми : база запитань та участь у змаганнях. Трирічні змагання у Харцизькому міському осередку дали змогу сформувати певну базу запитань, яка допоможе новачкам на перших порах. Далі вони зможуть самостійно формувати запитання або й надалі користуватися нашою база об даних. Більш складна проблема зі змаганнями. Не кожна школа може створити 5-8 команд і грати для свого задоволення ( особливо школи з кількістю учнів 50-100). З часом виникає бажання спробувати сили у змаганнях з новими командами. Тут на заваді стають фінансові проблеми та згода батьків на поїздку . З цією метою Харцизький міський осередок КРОКС вирішив підняти питання про проведення заочних змагань КРОКС з урахуванням сучасних можливостей для комунікацій – Інтернет. Це дасть можливість любому навчальному закладові спробувати свої сили у грі і зробити висновок щодо доцільності подальшої участі у КРОКС.
Тому запрошуємо усіх зацікавлених осіб для творення положення та регламенту нового типу змагань. Які є проблеми ? Технічні : наявність стабільного Інтернету ( буде прикро коли у розпалі гри Інтернет вимкнеться), передача запитань ( сайт чи електронна пошта), відправлення відповідей, фіксація часу на виконання завдання, робота суддів, особливості виконання спортивних конкурсів.
Ігрові : як фіксувати склад команди, як нівелювати можливість використання Інтернету для пошуку відповідей на запитання .
На мою думку все це можливо обговорити та дійти до єдиної точки зору. Головне, щоб було прагнення до цього.
На даний час можливості нашого Зугреського НВК № 3 дозволяють повноцінно проводити очні змагання ( існує 6 команд і можна сформувати ще ) + наявність команд у школах № 9 та № 10 + навчальні заклади Харцизька , Іловайська, Макіївки. Тому Інтернет варіант не є для нас актуальним. Але він стане актуальним, коли постане питання проведення змагань вищого рівня : чемпіонат Донбасу, України та інші .
Перші спроби показали неможливість проведення деяких конкурсів : Сила, Школа, Поети, Дати – вони легко розв’язуються шляхом занесення запитання у браузер. Цілком підходять : Кросворд, Логіка, Мистецтво, Окомір. Інші потребують апробації.
Харцизький міський осередок КРОКС запрошує небайдужих людей до апробації конкурсів у Інтернет форматі. На сайті fk-uran.com.ua з 10 почнуться розміщуватися завдання до деяких конкурсів та коментарі до них. При надсиланні відповідей прошу дотримуватися вимого до ліміту часу, також надсилайте будь-які зауваження ( особливо негативні) щодо конкурсів. Відповіді будуть розміщуватися на іншому сайті. Посилання на сайт буде розміщено разом з запитанням.
Сподіваюся на плідну роботу результатом якої стане формування нового типу змагань КРОКС.
З повагою О.Г. Татаринов