01 КРОКС

Третій рік команди Зугреського різнопрофільного ліцею № 3 Харцизької міської ради Донецької області беруть участь у різноманітних змаганнях ВДТО “КРОКС” (Кмітливі Розумні Культурні Організовані Спритні). Враховуючи великий інтерес учнів до участі у цих змаганнях ми вирішили приділити їм увагу на сторінках нашого блогу. У цій публікації Ви знайдете відомості про зміст та правила проведення конкурсів у командній першості.

Р О З Д І Л № 2 УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСІВ ЗРАЗКИ ЗАВДАНЬ.

“МАНДАТНА КОМІСІЯ”. При необхідності на прохання членів мандатної комісії для перевірки того, чи відповідають дійсності документи, які привезли діти (свідоцтва про народження-паспорти, довідки про місце проживання …), учасники усно відповідають на декілька питань комісії. Скажімо, по свідоцтвах про народження: “як звати батька твого батька?”, “місто, у якому ти народилась?”, “місяць твого народження”, тощо.

Увага! Як боротьба із тактикою декого якомога швидше здавати навіть порожні аркушики – нагадуємо правило розподілу місць майже у всіх розумових завданнях! Якщо у якомусь із конкурсів “КРОКС-КРОСЧАЙНВОРД”, «ПРИСЛІВ’Я”, “ДІЛОВА ЛЮДИНА”,  “2Х2”,“ПЕРЕКЛАДАЧІ”, “ФРАГМЕНТ”, “РЕБУС”, “СЮРПРИЗ”, “А СУДДІ ХТО?”, “МУЗИКА”, “КРОСВОРД”, “ДАТИ”, “ПОЕТИ”, ПАНТОМІМА”, “СПОРТ”, “ЛОГІКА”, “ШКОЛА”, “МИСТЕЦТВО”, у декількох учасників немає жодної правильної відповіді, то розподіл місць між ними проводиться без урахування часу здавання завдання.

Шановні судді! Пам’ятайте про це ↑ постійно, бо для економії місця після опису кожного завдання цей надзвичайно важливий нюанс не згадується.

“СУДДІ-відбір” (ЗАЛІКОВИЙ ЕТАП, конкурс є обов’язковим лише для Чемпіонатів України, всі інші турніри – на розсуд організаторів). Перед початком заходу всі судді  командної, першості, без їх поділу на групи, збираються у окремому приміщенні, і протягом 30-ти хвилин кожний індивідуально, неспішно, письмово відповідає на найрізноманітніші питання, що стосуються роботи суддів (всього 29 питань). Усі судді повинні розбиратись у всьому: і у функціях головних суддів-секретарів, і польових, і інформаторів, і листонош, у конкурсах і командної, і особистої першостей. Усі ті судді, які показали результат (кількість правильних відповідей) 15, до подальшого суддівства у чемпіонаті не допускаються, а їх команди у кожній наступній зустрічі штрафуються потрійними штрафами (-3 х 3) за кожного суддю та не допускаються до участі у конкурсі «А судді хто?».

Зразки запитань. 1. Скільки очок нараховується учаснику особистої першості за поділ 1-4 місця у конкурсі «Вузли» при  8 учасниках? 2. По скільки очок отримають кожна з чотирьох команд, що не написали жодної правильної відповіді у конкурсі «Поети»? 3. Який найголовніший еліпс (правий, центральний, лівий) на листі з розумовими завданнями з точки зору судді-інформатора?

Відповіді: 1. 14; 2. 5; 3. лівий ( там пишуться очки команди за конкурс).

“УКРАЇНА”. Індивідуальне тестування. Учасники сідають у ігровому залі так, щоб поряд  не було представників команд одного осередку. Ведучий видає кожному тест-аркушик. Ведучий (приблизно) за схемою: питання ® 10-секундна пауза ® питання + чотири ва­ріанти відповідей ® ще раз (тихіше) питання + чотири ва­ріанти відповідей ® 10-секундна пауза ® наступне питання … задає 15 питань з історії, географії, культурної спадщини України, а учас­ники із чотирьох запропонованих на кожне із питань варіантів відповідей вибирають на їх думку правильний – і записують у тест-аркушик номер варіанту (ува­га – не відповідь, а її номер: 1,2, 3 або 4).

Місця – по кількості правильних відповідей.

Зразки питань: 1. Якого язичницького бога стародавні слов’яни називали «Сонячним»? 1. Стрибог. 2. Перун. 3. Лель 4. Дажбог 2. Назва острова на якому з 1593 по 1709 роки перебувала Запорізьська Січ. 1. Тотомак 2. Джирилгач 3. Базавлук 4. Пороговець.                              3. Середньвічна назва «Аскольдової могили» в .м. Києві. 1. Бабин яр 2. Протасів яр 3. Зміїне урочище 4. Угорське урочище і т.д.

Відповіді: 1. 4;    2. 3;    3. 4. …

КОНКУРСИ   КОМАНДНОЇ   ПЕРШОСТІ :

“ВІК” – аналогічно конкурсу “Вік” особистої першості.

“А СУДДІ ХТО ?” – проводиться для тих, хто успішно пройшов залік у перший день, для двох груп суддів-секретарів, у кожній – по одному представнику від команди, для чого польові секретарі  та листоноші тимчасово під’єднуються до однієї із груп. Максимум                            за 5 хвилин треба відповісти на 7 питань по знанню Постанови, додатків №1 та №5 до неї.

Приклад: 1. Скільки очок отримає учасник чвертьфіналу із сімома учасниками за поділ 3-4 місця у конкурсі “Поети”? 2. Максимально можливий результат у конкурсі “Снайпер”. 3.Допустима довжина “кінця нитки” у конкурсі “Голки” у сантиметрах….

Відповіді: 1. Неможлива ситуація. 2. 35. 3. 5.

Місця - по кількості правильних відповідей

Надалі конкурси, в яких беруть участь 3-5 членів команди (а в “Організованості” та “Човнику” - семеро) після назви мають позначку “К” (тобто - командні). А всі інші конкурси - індивідуальні, в яких беруть участь ПО ДВОЄ ГРАВЦІВ від команди: дві дівчини (якщо позначка “Д+Д”), два хлопці (“Х+Х”) чи хлопець та дівчина (“Х+Д”).

«КРОСВОРД»(к) . Відволікаючись на інші завдання, за допомогою гратки (див. її зразок праворуч) розгадати якомога більше слів та встигнути виписати їх на спеціальний аркуш до завершення так званої пільгової хвилини, оголошеної ведучим після 30 хвилини виконання завдання.

У кожний кросворд можливо входитимуть: обласний центр України, райцентр однієї з областей України, річка України, прізвище видатного українця, прізвища відомих людей світу, країна чи її столиця, міфологія, зірки-сузір’я, абревіатура, а також поєднання буквосполучень у слово (наприклад, дивись у зразку по горизонталі: 12+13, по вертикалі: 5+19), а також зверніть увагу, як у цих випадках записувати відповідь).

Зразок: Горизонталь: 4. Видатний російський шахіст. 9. Античний храм, присвячений всім богам. 10. Столова ємність. 12+13. Підмосковне місто (бій “панфіловців” під час Великої Вітчизняної війни). 14. Абревіатура великих авто майстерень. 15+16. Інша назва квітки півники. 18. Літальний апарат. 20. Обласний центр України. 24. Дерево, поширене в Україні. 25. Рішучість. 26. Райцентр Харківщини. 27. Запалення слизової оболонки носа. 28. Атмосферні опади. 30. Земний рай за біблією. 31. Річка на правобережжі України. 33. Яскраве світло. 34. Річка в Сибіру. 36. Урвище. 37. Задній план картини, загальний фон. 38. Людина, яка першою ступила на Місяць. 40. Число. 43. Злаки, посіяні весною. 45. Головоногий молюск. 46. Вузька довга канава.

Вертикаль: 1. Група корисливо згуртованих родичів. 2. Відходи при обмолочуванні зерна. 3. Споруда над землею. 5+19. Столиця Мадагаскару. 6. Розправа, насильство. 7. Штани. 8. Артилерійська команда. 9. Альфа Малого Пса. 11. Видатний київський авіаконструктор. 15+32. Найбільший зуб кабана. 17+33. Абревіатура Батьківщини автора кросворду. 21. Острівна країна. 22. Розділ математики. 23. Льодовик. 29. Російський кінорежисер. 30. Найдовший меридіан. 35. Монгольський хан. 36. Оленяча їжа. 39. Хист. 41. Великий зал. 42. Віршований розмір. 44. Окультне поняття. 45. Рідина – закріплювач.

Відповіді: Горизонталь: 4. Альохін. 9. Пантеон. 10. Тарілка. 12. Вол. 13. околамськ. 14. СТО. 15. Ір. 16. ис. 18. Літак. 20. Рівне. 24. Клен. 25. Воля. 26. Мерефа. 27. Нежить.28. Град. 30. Едем. 31. Інгул. 33. Сяйво. 34. Об. 36. Яр. 37. Тло. 38. Армстронг. 40. Сто. 43. Яровина. 45. Кальмар. 46. Траншея.

Вертикаль: 1. Клан. 2. Полова. 3. Міст. 5. Ант. 6. Терор. 7. Брюки. 8. Плі. 9. Проціон. 11. Антонов. 15. Ік. 17. СР. 19. ананаріву. 21. Індонезія. 22. Алгебра. 23. Глетчер. 29. Данелія. 30. Екватор. 32. ло. 33. СР. 35. Батий. 36. Ягель. 39. Талант. 41. Хол. 42. Ямб. 44. Аура. 45. Клей.

Місця – по кількості правильних відповідей.

“МУЗИКА”(к). Перед кожним з 7 музичних уривків ведучий зачитує для команд питання, що стосується данного уривку, наприклад автор музики, що буде звучати в наступному уривку, ім’я виконавця даної пісні, а потім звучить сам музичний уривок (1-1,5 хв.) й команди пишуть відповідь на запитання (мовою оригіналу). Після того як закінчився останній уривок команди мають ще  30 секунд на здачу листочків з відповідями, час здавання не враховується.

Місця - по кількості правильних відповідей.

“СЛОВА, СЛОВА…” (к). Умови його проведення схожі до “Веселої розминки”, лише питання та відповіді будуть серйозні, взяті із загальнодоступних словників слів іншомовного походження. Усний варіант: команді треба вгадати написані у ведучого транскрипції слів іншомовного походження (всього 10 слів) раніше за інші команди-учасниці конкурсу. Відповідь приймається тільки після піднятої руки будь-кого (окрім суддівJ) з учасників команди та показом ведучого саме на цю команду. На кожне слово команда має лише один шанс на відповідь

Наприклад (слова з 6 літер): 1. Овочевий суп з французької; 2. Батьківщина з латині               3. Лезо, гострий кінець з французької

Відповіді: 1. Жюльєн; 2. Патріа; 3. Пуанте

Місця визначаються по кількості правильно сказаних відповідей. Застерігаємо, що у зв’язку із неоднозначністю деяких відповідей, особливо – їх закінчень: 1) літери-підказки ведучий казатиме з останньої, ззаду – наперед; 2) можливо, щоб не помилитись на жодну літеру, не спішіть піднімати руку.

“ДАТИ”(к). Пропонується максимум за 5 хвилин кількома словами (суддями враховуються лише кількість слів по кількості зашифрованих цифр) написати, що відбулось у зазначені п’ять термінів (дат) розвитку людства. У кожному із питань зазначаються: рік події (при потребі – місяць, день, напрямок пошуку, країна тощо), а також – кількість літер у кожному зі слів – відповідей на кожне запитання.

Приклад: 1. 988 (історія, Україна, 8+4+11 літер); 2.1814-1861 р. (особистість, Україна, 5+8 літер); 3. 1904 р.(історія футболу, 10+4(абрв.) літер)..

Відповіді: 1. Хрещення Русі Володимиром; 2. Тарас Шевченко; 3. Заснування ФІФА…

Місця - по сумарній кількості необхідних  правильних слів, написаних командою.

“СПРИТНІСТЬ”(к) (у фіналі проводиться одночасно з “Датами” ). Учасники – п’ять будь-яких представників команди. На відстані 2,5 метри – дві кеглі. Лінія старту-фінішу проходить через одну з них. Перший учасник оббігає другу кеглю, повертається до лінії старту, береться як-небудь за другого учасника (де знаходиться рука другого учасника – за лінією старту чи ні, не є СУТТЄВИМ), біжать удвох, потім аналогічно – ланцюжком утрьох, учотирьох, і, нарешті, уп’ятьох одночасно (тобто у сумі – 5 “кіл”).

Фініш – по моменту перетину лінії старту останнім учасником.

Помилками вважаються: а) утворення ланцюга у момент, коли ступня учасника що «стартує», знаходиться не за лінією старту; б) розрив ланцюга; в) збита кегля; г) чиїсь ступні пройшли не за кеглею.

Місця - аналогічно “Човнику”.

“ПОЕТИ”(к). За 5 хвилин, вдумуючись у зміст 5-ти уривків із не завжди відомих Вам віршів, вставити пропущене слово рими.

Приклад:       До моря сліз, під тиском пересудів

Пролитих, і  моя краплина;

До храму людських змагань, праць і трудів,

Чень, і моя доложиться . . ….  —

(І. Франко)

Відповідь: цеглина

Місця – по кількості правильних відповідей.

“БІГ УДВОХ”(Х+Х). У кожного учасника одна нога вільна, а друга зв’язана нижче коліна (для техніки безпеки та уникнення травм – гумовим кільцем шириною не менше 1 см) з ногою партнера. Почавши за правилами легкоатлетичного бігу із кеглі (кеглі розташовані квадратом на відстані 2,5 метра одна від другої, якомога скоріше пройти (пробігти) умовних одинадцять метрів дистанції запропонованих на схемі. Ноги учасників повинні проходити за стійками.

Фініш - у момент перетину (або дотику) гумовим кільцем лінії старту(див. малюнок праворуч).

Місця - аналогічно “Човнику”.

Помилками вважаються: а) збита кегля; б) ступня одного з учасників пройшла не поза кеглею.

“МИСТЕЦТВО”(К). За п’ять хвилин написати відповіді на 7 запитань, що стосуються мистецтва та культурних традицій народів світу.

Наприклад: 1. Місто (мал.1); 2. Назва гризуна, намальованого на картині в руках жінки (мал.2); 3.Назва інструментальної п’єси,  дуже часто основою якої є народні мелодії…

До речі: якщо псевдонім автора більш відомий широкому загалу, ніж прізвище, то зараховується і псевдонім, причому як його повна форма типу Леся Українка, Марк Твен, так і його основна частина (скорочений варіант) на кшталт Українка, Твен.

Відповіді: 1. Одеса; 2. Горностай; 3. Рапсодія…

Місця - по кількості правильних відповідей

«СКАКАЛКА  ВДВОХ» (Д+Д). По команді ведучого «Марш!» одна з дівчат (або обоє) крутять скакалку (мотузку, тощо) й намагаються зробити разом десять стрибків через неї.

Місця – за часом виконання конкурсу.

ЧОВНИК”(К). На відстані п’яти метрів стоять два стільці. Семеро учасників розтягуються між ними у шеренгу. Два перші учасники беруть по естафетній паличці (палички діаметром ≤20 мм довжиною ≤250 мм зв’язані між собою мотузкою довжиною ≤500 мм). Перший учасник тримає “свою” паличку прикладеною до стільця. По команді “марш” учасники, не роблячи кроків, передають однією рукою палички один одному “туди”, поки друга паличка вдарить по іншому стільцю, потім – назад, поки перша вдарить по своєму, потім – ще раз “туди” – і знову назад, усього до 40 передавань.

Примітка. Завдання не виконане, якщо: 1) нога повністю відірвана від підлоги; 2) передача здійснена за мотузку; 3) паличка випущена; 4) хтось використав для передавання другу руку; 5) сумнівне (без чіткого звуку) торкання паличкою стільця.

Місця: спочатку – по часу тих, хто виконав завдання без помилок, потім – по кількості передач до помилки(дистанції, що пройшла паличка), і, нарешті, по найменшому результату (часу) до помилки.

“СПОРТ”(К). За п’ять хвилин письмово відповісти на 5 питань спортивної тематики.

Приклад: 1. Скільки комплектів медалей розігрується на сучасних Зимових олімпійських іграх у стрибках з трампліну?; 2. Вид спорту, абревіатура світової організації якого ФІВБ; 3. Рік проведення першого чемпіонату світу з футболу серед жінок…

Відповіді: 1. 3; 2. Волейбол; 3. 1991…

Місця – по кількості правильних відповідей.

“ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ”(Х+Д). Умови конкурсу для не “куп малих”. Учасники стають по колу обличчям назовні так, щоб поряд не знаходились члени однієї команди, і розтягують обома ступнями зв’язану у кільце довгу резинку. Ведучий каже фразу, а через три секунди – “стоп”. Треба стояти (не втрачати контакт обох ніг із резинкою), якщо це правильна фраза (наприклад: Москва – столиця Росії, висота гори Джомолунгми 8848 метрів, річка Конго протікає у Африці, населення Австрії – біля 8 мільйонів), і НЕ ОСТАННІМ вистрибнути із резинки, коли це – НЕПРАВИЛЬНЕ твердження (наприклад: Мальдівські острови знаходяться в Атлантиці. Словаччина межує з Німеччиною. Найбільше озеро Європи – у селі Чепеліївка).

Фраз буде максимум 10.

Конкурс проводиться із ВИБУВАННЯМ ОСТАННЬОГО (резинка опиниться як правило найближче до нього), або всіх тих, хто не вистрибнув за три секунди у випадку, коли треба було вистрибувати, а також із вибуванням ВСІХ ТИХ, хто з власної ініціативи втратив контакт хоча б однієї ноги із резинкою або вистрибнув тоді, коли треба було стояти. Перший, хто вибув, посідає останнє (для семи учасників – 14-те) місце, другий – 1З-те і так далі.

Місця команд - по сумі місць обох учасників.

Для “куп малих”: протягом максимум 2 хвилин учасники пишуть слова “так” або “ні” (українською мовою) після відповідного запитання. Місця – по сумі правильних відповідей.

“СІМ ПИТАНЬ”(к). Максимум за 5 хвилин якомога точніше відповісти на кожне із семи запитань, що мають однозначну числову відповідь. Максимально можливе число у кожній відповіді не перевищує 1000. По кожному питанню обчислюється помилка як модуль різниці між написаною та правильною відповідями.

Приклади: 1. Висота воріт у водному поло в сантиметрах; 2. Скільки років найпівнічнішому зоопарку світу у м. Санкт-Петербург, Росія?; 3. Загальна площа дельти Дунаю в тис. га, округлено до сотень…

Відповіді: 1. 90. 2. 142. 3. 600…

Місця - спочатку по кількості відповідей, потім – по якості (сумі всіх помилок).

“ПАНТОМІМА” (Х+Д). Один представник команди – демонстратор, другий – відгадувач (на Ваш розсуд). На аркушиках для відповідей у відгадувачів буде написано, із скількох літер складатиметься кожне слово-відповідь.

Всі демонстратори виходять із ігрової зали, ознайомлюються із переліком слів, які потім показуватимуть, всі разом заходять у зал, всі одночасно, використовуючи на кожне слово максимум 10 секунд, жестами, позами, мімікою, але не користуючись ніякими предметами, артикуляцією, азбуками німих, не виписують слово у повітрі використовуючи літери, за командою ведучого показують всі слова (наприклад, для трилітерних: кущ, аут, дуб, сік, гра, кок, дим), знову виходять, а всі відгадувачі пишуть свої версії. На кого (свого чи “чужого” демонстратора) дивитимуться відгадувачі під час конкурсу – то їх особиста справа.

Місця – по кількості правильних відповідей, час здавання не враховується.

“ОКОМІР”(К). Командам буде запропоновано одне з завдань: а)якомога точніше визначити «на око» відстань між кеглями у запропонованій одиниці виміру; б) площу наглядного предмета у запропонованих ведучим одиницях виміру. Максимальна правильна відповідь не може перевищувати 1000.

Місця - по величині помилки, час здавання  – на розсуд ведучого.

“ЛОГІКА”(К). За 5 хвилин письмово відповісти на 5 питань, які, як правило, не потребують знань теорем, формул, надскладних обчислень. Головне в них – співставлення, мислення, аналіз.

Приклад: 1. Брила має масу 30 кг та ще 2/5 брили. Яка загальна маса брили?; 2.Яке число наступне: 256/3, 128/9, 64/27, 32/81, … ?; 3. Годинник з боєм робить 5 ударів за 6 секунд. За скільки секунд годинник зробить 9 ударів?…

Відповіді: 1. 50;. 2. 16/243; 3. 12

Місця – по кількості правильних відповідей.

“ОБРУЧ + М’ЯЧ”(Д+Д). Відстань між стартовими лініями (за якими постійно знаходяться ноги учасниць) – 2,5 метри. До (або по) питання ведучого “готові?” вони обертають по стандартному гімнастичному обручу навколо талії (за бажанням – виконують по два пробні кидки м’яча), а по команді “марш” виконують 10 передавань м’яча одна одній (5 – одна, 5 – друга ) з його відскоком від підлоги. Фініш - по торканню м’яча хоча б  однією рукою першою учасницею. Результат анулюється, якщо: 1) обруч обертався не на талії довше, ніж секунду або підтримано рукою; 2) нога учасниці опинилась за стартовою лінією.

Місця - як у “Човнику”.

«СЮРПРИЗ» За 5 хвилин участник повинен письмово дати однозначні відповіді на 5 запитань з заданої теми.

Приклад: Тема : «Європейські країни»: 1. Найвищою точкою якої європейської країни є діючий вулкан?; 2. Зі скількома країнами межує Туреччина?; 3. Назва найбільшої за площею провінції королівства Нідерланди.

Відповіді: 1. Іспанія.; 2. 8; 3. Гердерланд …

Місця – за кількістю правильних відповідей.

«ВЕЖА УДВОХ» (Х+Д). За двома лініями, що розташовані на відстані 5 метрів одна від одної лежать по 4 кубики. По центру, на відстані 2,5 м від цих ліній – лінія старту, за якою розташовуються учасники. По команді «Марш!», переносячи за один раз по одному кубику та ставлячи їх по черзі (наприклад, якщо перший кубик поставив хлопець, то другий кубик ставить дівчина) один на другий учасники намагаються побудувати вежу з 8 кубиків. Момент вимикання секундоміру – коли обидва учасники перетнуть лінію за якою розташовувались кубики на старті (кожен зі своєї сторони). Правила суддівства конкурсу ідентичні до конкурсу «Вежа» особистої першості.

Примітка. Варіант, при якому один з учасників поставив два кубики підряд, вважається помилкою і прирівнюється до падіння вежі.

“ОРГАНІЗОВАНІСТЬ”(К). Двоє обертають довгу мотузку, а п’ятеро виконують п’ять стрибків через неї.  Мотузка починає обертатись по команді ведучого “марш” та проходить повні оберти (над головами та під ногами стрибаючих). Якщо мотузка зачепилась за кого-небудь, то треба її переступити та продовжувати завдання.

Місця – по часу виконання.

“ШКОЛА”(К). За 5 хвилин письмово відповісти на  7 запитань, що, як правило,  майже дослівно взяті із шкільних підручників 6 – 10 класів

Приклад: 1. Назва суду над єретиками; 2. Океан Землі, у якому можна потопити найвищу гору; 3. Інша назва застарілих слів…

Відповіді: 1. Інквізиція. 2. Тихий. 3. Архаїзми …

Місця – по часу виконання.

“СИЛА”(Х+Х). Перетягування палички. По різні сторони лінії – по два представники від двох команд. Всі четверо беруться пальцями однієї руки за міцну металеву чи дерев’яну паличку (її довжина – біля 400 мм, товщина – біля 15-20 мм), яку ведучий притримує над лінією. По команді ведучого “марш” треба максимум за 5 секунд (інакше зустріч вважається нічийною, і обидві команди вибувають із подальшої боротьби) або перетягти когось із суперників (хоча б частину його ступні) за лінію на свою сторону, або досягти, щоб суперники випустили паличку.

Конкурс проводиться за олімпійською системою (хто програв – та команда вибуває з подальшої участі у конкурсі). Сітка конкурсу оголошується ведучим до початку конкурсу згідно становищу команд (у «купах малих» – за жеребкуванням). Команда, що посідає 1 місце, зустрічається з командою, що посідає друге місце (1-2), команда, що посідає 3 місце – з командою, що на даний період часу посідає 4 місце (3-4) і т.д… Наступний раунд – переможець 1-2 – переможець 3-4 і т.д.

Р О З Д І Л  № 4. Штрафні очки

ПО ТРИ ОЧКА (ДЛЯ ГРИ СЕРЕД СЕМИ УЧАСНИКІВ) ЗНІМАЄТЬСЯ З КОЖНОГО ПРЕДСТАВНИКА ТА З КОЖНОГО УЧАСНИКА   У НАСТУПНІЙ ЙОГО ГРІ ЗА КОЖНЕ І3 ТАКИХ ПОРУШЕНЬ: а) від­сутність заявки учасника особистої першості та команди; б) відсутність медичної довідки та довідки про епідемоточення (за кожну окремо для кожного учасника); в) відсутність довідки про місце проживання чи навчання учасника(окрім випадків зазначених в положенні); г) приїзд з метою не удосконалюватись, спілкуватись, а –  вигравати; д) відсутність естетичного нагрудного знака, емблеми або його втрата під час гри; є) неповний склад команди (штрафується за кожний конкурс окремо);е) словесний, письмовий чи жестами контакт учасника із глядачами з метою отримати якісь привілеї; ж) користування мобільним телефоном, КПК, ноутбуком та іншими засобами спілкування та електронними носіями інформації під час гри (дозволяється користуватись калькулятором, окрім конкурсу «2х2» та секундоміром або годинником); з) написання відповіді не після рисок на аркушиках, де  є позначка “подвійна риска” (); і) наявність на столі друкованої літератури; ї) спроба взяти завдання (почати конкурс) раніше сигналу ”марш”; й) неправильна здача аркуша з відповідями («догори писаним») або спроба взяти відповідь після того, як вона уже здана; к) створення травмонебезпечної ситуації під час  взяття та здавання аркушиків із завданням; л) не підписаний або неправильно підписаний(скорочення назв команд, псевдоніми учасників тощо-дозволяються) у правому верхньому куті аркушик із зданими відповідями (у «купах малих» – не підписаний аркушик означає, що команда(учасник) не брали участі в конкурсі і за конкурс отримують 0 балів); м) затримка конкурсу, гри більше ніж на 10 секунд (наприклад, невчасне, довше, ніж через 10 секунд, виставлення учасника на конкурс, незданий аркуш з відповідями); н) користування пастою не дозволеного кольору; о) заважання учасників, команд нормальній роботі суддів-секретарів, лічильної комісії, тощо; п) суддівська помилка; р) неповажна, зверхня поведінка (і не лише під час зустрічі); с) запізнення (чи відсутність, чи “втеча”) більшої частини команди, без попередження відповідального за це члена робочої групи про таку необхідність, на офіційних, у тому числі поза конкурсних заходах; у) відсутність візитки (за тривалість довше 5 хвилин, знімається символічне -1 очко); ф) неучасть у анкетуванні у передфінальний день; х) безпідставна претензія до ведучого, суперників, суддів; ш) неправильний статевий склад учасників конкурсу, або використання судді в конкурсі де його участь непередбачена даним документом; ш) інші порушення (на розсуд голови Ради КРОКС, ведучого чи членів оргкомітету).

ДО РЕЧІ: 1) заважання роботи суддів представником команди, що грає в даній грі, неправильна претензія представником команди карається мінус три помножити на три;

2) щодо претензій: а) висувати їх можуть лише представник, капітан (у особистій першості – учасник), суддя; б) доречні претензії ніяк, звичайно, не караються,   а по можливості враховуються;  3) дозволяється відсутність команди без попередження на відбірних іграх  та “купі малій” в яких вона не бере участь;  4) час початку конкурсу відраховується із моменту визивання учасника на старт, але: враховуючи підвищену складність підготовки, у конкурсах спортивного блоку  безштрафний час на підготовку до їх виконання дається не 10, а 30 секунд;

5) два підряд фальстарти у конкурсах спортивного блоку вважаються затримкою зустрічі (крім «реакції»); 6) штрафні очки, отримані після завершення зустрічі (наприклад, поведінка, суддівська помилка) нараховуються учасникам у їх наступ­ну офіційну зустріч;  7) штрафні очки не мають наскрізної сили, тобто враховуються лише один раз, у найближчій зустрічі чемпіонатів КРОКС дітей України з участю цього учасника. Навіть якщо ця зустріч – наступного року; 8) якщо виявлена спроба нечесної боротьби, то результат команди (учасника) в даному конкурсі анулюється та команда (учасник) отримує штраф за пунктом ш), при повторенні  – учасник знімається з чемпіонату.

Увага! Якщо штрафи отримані під час (або після) гри, в якій було не сім учасників,

то кількість штрафних очок обчислюється пропорційно. Тобто при, наприклад,

дев’яти учасниках це буде -3:7х9 округлено -4 очка, а при 35 учасниках -3:7х35 = – 15 очок.

Еще интересные записи по данной теме

Share

One Response to “01 КРОКС”

  1. Maud пишет:

    That’s way more celver than I was expecting. Thanks!

Leave a Reply